ZDUŃSKA WOLA NA CHINA EXPO 2016

 

Jako element realizacji celów programu „Zduńska Wola aktywuje – promocja gospodarcza regionu”, miasto Zduńska Wola było obecne na 6. targach China Expo – China Brand Show Poland w Warszawie. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent miasta Piotr Niedźwiedzki. Wraz z nim i przedstawicielami urzędu miasta na targach byli też lokalni przedsiębiorcy.

 W Warszawskiej hali Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska od 15 do 17 września swoją ofertę przedstawiają producenci i eksporterzy z różnych regionów Chin. Na miejscu można porozmawiać i poznać chińskie firmy m.in. z branż: oświetleniowej, budowlanej, elektronicznej, baterii słonecznych, wyposażenia wnętrz,artykułów gospodarstwa domowego, oponiarskiej, części samochodowych, tekstylnej czy spożywczej.

– Przyjechaliśmy na targi z przedsiębiorcami. Wiem, że pan Witold Pawelski, prezes Gatty, zawarł wstępne kontrakty dotyczące sprowadzenia bawełny z Chin. To bardzo cieszy. Mam nadzieję, że takie wizyty pozwolą na stworzenie oferty dla nich, bo Chiny to potężny kraj, co prawda daleko, ale mamy nadzieję na dobrą komunikację tzw. jedwabnym szlakiem – wyjaśnia Piotr Niedźwiecki.

 Wraz z delegacją miejską na targach byli przedstawiciele firm: Aves, Ferax, Klimeko, Rotex, Sutex oraz Termet. Targi były nie tylko okazją do poznania ofert prezentujących się tam firm chińskich ale też sposobnością do skorzystania z cyklu wykładów i paneli dyskusyjnych dotyczących wymiany handlowej z przedsiębiorcami z państwa środka.

 

Skip to content