WARSZTATY Z PRZEDKOMERCYJNYCH ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH – 28.11.2017

Łąrr

 

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zaprasza na warsztaty wprowadzające  w tematykę przedkomercyjnych zamówień publicznych (PCP) i innowacyjnych zamówień publicznych (PPI), które odbędą się 28 listopada 2017 r. o godz. 11:00 w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 16/18 (Sala numer 4).

 

Zgodnie z definicją przyjętą przez Komisję Europejską zamówienia przedkomercyjne to zamówienia, które dotyczą usług badawczo-rozwojowych poprzedzających wprowadzenie konkretnej technologii na rynek. Działania w ramach zamówień przedkomercyjnych obejmują poszukiwanie i projektowanie rozwiązań nowatorskich, prototypowanie, opracowywanie serii testowych produktów lub usług. Udzielenie zamówienia przedkomercyjnego musi się odbywać na zasadach rynkowych (konkurencyjnych). Zamówienia takie charakteryzuje również podział ryzyk i korzyści pomiędzy zamawiającymi, a wykonawcami.

 

Zamówienia PCI i PPI cieszą się dużą popularnością w krajach wysoko-rozwiniętych jak Stany Zjednoczone i Japonia. W państwach członkowskich Unii Europejskiej temat ten jest dopiero przedmiotem intensywnych działań ze względu na fakt, iż wykorzystanie potencjału płynącego z innowacyjności powinno stanowić jedną z podstaw strategii rozwoju kraju i regionu Unii. Stanowi też o rozwoju indywidulanych firm. To szansa dla polskich firm, które mogą rozwinąć swoją działalność na kraje członkowskie UE i zwiększyć obszar prowadzonych działań.

 

Zapraszamy serdecznie na warsztat, podczas którego czołowi eksperci przedstawią Państwu możliwości uczestnictwa i korzystania z PCP i PPI przez MŚP.

 

Szczegółowe informacje i rejestracja:

Michał Brzeziński,

Email. m_brzezinski@larr.lodz.pl

Tel. 606 431 711

Uwaga – ilość miejsc ograniczona.

Agenda do pobrania TUTAJ

 

Skip to content