EMPATYCZNA POLSKA – WYKŁAD: KOMUNIKACJA, KTÓRA ZBLIŻA 12.10.2018

empa

 

W dniach 12-13 października 2018 roku odbędzie się w Zduńskiej Woli  II Konferencja Empatyczna Polska, w ramach której odbędą się wydarzenia towarzyszące, w tym wykład pt. „– Komunikacja, która zbliża – czyli jak budować mosty, a nie mury”

(piątek, 12 października 2018 roku, godz. 13:45 -14:30 oraz 14:45 – 16:45).

 

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ

 

„Pogodzenie sprostania procedurom, przepisom i regulacjom z pełną szacunku i zrozumienia relacją z klientem bywa trudne do pogodzenia. Samopoczucie i jakość pracy w dużej mierze zależą od relacji  w zespole i z innymi współpracownikami. Zadbanie o siebie jest ważne, żeby efektywnie wykonywać swoją pracę. Trudne sytuacje w pracy są nieuniknione: kolega głośno rozmawiający przez telefon; interesariusz, który nie ma racji, a upiera się przy swoim rozwiązaniu; kierownik, który podejmuje decyzję bez rozważenia wszystkich aspektów sprawy.

Komunikacja szczera i oparta na faktach może być kluczem do mówienia o trudnościach w sposóbłatwiejszy do usłyszenia dla rozmówcy. Umiejętność odkrywania w rozmowie o co tak naprawdę chodzi drugiej stronie, tworzy grunt do stworzenia relacji w której łatwiej znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie. Empatia i umiejętności słuchania sprzyjają budowaniu dobrej atmosfery w zespole.

Na warsztacie poznamy i przećwiczymy sposoby komunikowania się oparte o Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga. Będziemy poznawać model oparty o 4 kroki, rozpoznawać, o co tak naprawdę nam chodzi i ćwiczyć reagowanie na trudne komunikaty. Ćwiczenia będą oparte o przykłady uczestników.”

 

Skip to content