AKTYWNE MIASTO – AKTYWNI PRZEDSIĘBIORCY – RODO, JPK, E-ZLA

 rodo

 

W poniedziałek w Sali Kameralnej Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz odbyło się spotkanie szkoleniowe dla przedsiębiorców. Wydarzenie stanowiło kontynuację cyklu spotkań w ramach projektu pn. „Zduńska Wola aktywuje – promocja gospodarcza regionu” dofinansowanego ze środków UE, który zakończył się 31 grudnia.

 

Rok 2018 przyniósł i przyniesie szereg zmian w prawie, co zostało przybliżone podczas spotkania w formie prezentacji przez przedstawicieli trzech instytucji.

O wchodzącym w życie 25 maja rozporządzeniu o ochronie danych osobowych (RODO) opowiedział Maciej Kaczmarek z kancelarii prawnej Meissner Kozioł & Partner. Adwokat odpowiedział na szereg pytań związanych z nowymi przepisami.

Urząd Skarbowy w Zduńskiej Woli reprezentowały: Mariola Stolarczyk – naczelnik urzędu oraz Ewa Stasiakiewicz – ekspert skarbowy, które podsumowały pierwsze miesiące funkcjonowania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) i podstawowych błędów popełnianych przez płatników.

Anna Stępień-Brząkała z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Łodzi przybliżyła przedsiębiorcom elektroniczne formy komunikacji z ZUS-em, ze szczególnym naciskiem na elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA).

 

 

 

Skip to content